1.10.2010

נפרדים מרומינה יאן

השחקנית הארגנטינאית רומינה יאן מתה אתמול (ג') מדום לב בגיל 36. בעלה דאריו גיורדאנו הוביל אותה במהירות לבית החולים סאן איסידרו בבואנוס איירס, שם ניסו להחיותה במשך 50 דקות ללא הצלחה. מבית החולים נמסר כי יאן הגיעה כבר ללא רוח חיים. יאן, ילידת באונוס איירס, היא בתם של המפיקים כריס מורנה וגוסטבו ינקלביץ', אחותו של הבמאי והמפיק תומאס ינקלביץ'. היא השאירה מאחוריה שלושה ילדים קטנים: פרנקו, ולנטין ואזול. אמה, כריס מורנה, היתה המפיקה של "כמעט מלאכים" ונחשבת לאחת הנשים המצליחות והמשפעיות בארגנטינה. יאן, ששמה המקורי הוא רומינה ינקלביץ' דה ג'יאקומי, החלה את הקריירה הטלוויזיונית שלה בארגנטינה בגיל 16 בסדרה "בואו תשחקו איתי", ומאז היתה מאוד פעילה והשתתפה במספר סדרות לילדים ולנוער וכן בטלנובלות. היא זכורה לצופים הישראלים בעיקר בזכות דמותה הראשית של בלן מנהלת המעון מ"קטנטנות" וכן מדמותה בתור אריאל בסדרה הפופולרית "כמעט מלאכים". שתי הסדרות היו להיט גדול גם בישראל. היא עבדה בתקופה האחרונה על תכנית ילדים חדשה בערוץ Telefe, שכעת לא ברור מה יעלה בגורלה.

במהלך היום המשפחה והחברים נפרדו מרומינה.
כריס מורנה מתכוונת להפסיק לכתוב
בעיצומו של הצער העמוק על מותה בטרם עת של רומינה יאן, המפיקה הודתה בפני נגרו אורו שהיא מעוניינת להפסיק לכתוב סדרות עבור הטלוויזיה.
כך הוא סיפר היום בתוכנית הרדיו שלו, "אני לא אכתוב יותר, נגריטו" אמרה מורנה לאורו בזמן שהוא חיבק אותה.

השחקנים מביעים צער עמוק על אובדנה של השחקנית המוכשרת

פלורנסיה ברטוטי (פלוריסיינטה): אני מביעה את תנחומי כלפי כריס מורנה על מותה של בתה היפה רומינה יאן שתנוח בשלום, עכשיו רומינה הפכה למלאך אמיתי. אני עדיין לא מאמינה שזה קרה, אני ב"שוק", אני לא מאמינה שהמלאכית המדהימה הזו הלכה.
פליפה קולומבו (קטנטנות, המורדים): מחפש רגש טהור ואת הזיכרון הטוב ביותר שיש לי ממנה. אני אשמור אותה בחלומות שלי ואמסור למשפחה שלה בשביל שיאחסנו. שלום...
ליאו קלדרון (תסריטאי הסדרה כמעט מלאכים): עצבות עצומה
מריסול רומרו (כמעט מלאכים): הטלוויזיה הארגנטינאית מתאבלת על מותה של השחקנית הצעירה והיפה רומינה יאן, בתה של כריס מורנה הגדולה...נוגע ללב. תנחומי למשפחה.
פרלה ברונשטיין (כמעט מלאכים): היום הלכה אחת מהנשים הטובות והמוכשרות ביותר בעולם, מלאכית אמיתית!!!
לואיסנה לופילטו (קטנטנות, המורדים): אין מילים.... אני הרוסה! שאלוהים יהיה איתך בכל מקום שתהיי. היום התעוררתי במחשבה שזה לא נכון...
אלחו גרסיה פינטוס (פלוריסיינטה, קטנטנות, כמעט מלאכים): חברה מדהימה שלי, "שטויות בבית" יהיה בחיים אחרים אני מבטיח לך. אוהב אותך. החבר שלך. - מדובר על הסדרה שתוכננה לשנה הבאה.
מריה דל סרו (כמעט מלאכים): אדם ענק הלך לעולמו, אני תומכת במשפחה ברגעים הקשים הללו! כואב מאוד.
קוקו מחיו (המורדים): אני עדיין לא מאמין למה שקרה. אני לא מוצא הסבר לטרגדיה הזו. אני עצוב מאוד בשביל כריס וכל המשפחה שלה. חיבוק גדול עבורם, הלוואי שאלוהים ייתן להם את הכוח להמשיך קדימה.
חימנה ברון (כמעט מלאכים): אין לי מילים... כל האהבה שלי והאור עבור כריס וגוסטבו ולכל המשפחה. יום עצוב.
ניקולאס ריירה (כמעט מלאכים): יש מצבים בחיים שאי אפשר להסביר.
ולנטינה זנארה (כמעט מלאכים): אני לא מאמינה! כוח עבור כריס וכל משפחתה.
ויקטוריו ד'לסאנדרו (כמעט מלאכים): תנחומי העמוקים כלפי כל משפחתה של רומינה, אדם מלא באור, ושחקנית גדולה, התפילות והשלווה שלי עבור כריס וגוסטבו.
אמיליה אטיאס (כמעט מלאכים): אני לא מאמינה... זה נוגע בי מאוד... היא השאירה לנו את כל האור שלה. עכשיו היא שלווה. חיבוק נצחי לכריס גוסטבו דריו תומאס והילדים היפים שלה... תסמכו עליי ללא תנאים... אני תומכת בכם בכל ליבי. אור.
ניקולאס ואסקז (אלמה פיראטה, כמעט מלאכים): לא יכול להיות! רומינה היתה בן אדם מיוחד! כל האור בשבילה ובשביל המשפחה שלה! המון כוח לדריו, כריס וגוסטבו! אני הרוס!
אגוסטינה קורדובה (אלמה פיראטה, כמעט מלאכים): אור עבור רומינה... אדם נהדר, בת לוויה ואמא. אני מתפללת בשבילה ובשביל המשפחה שלה.
מריה אאוחניה סוארז (פלוריסיינטה, פינת אור, כמעט מלאכים): הרוסים. אין לי הרבה מה להגיד, זו טרגדיה, תודה על הכוח שאתם שולחים לנו. נשבר לי הלב, הנשמה שלי פצועה. מזג האוויר היום משקף את מצב הלב של כל אחד מאיתנו, מעונן וקר.

גם המעריצים הישראלים מביעים צער עמוק על אובדנה של האמא המיטולוגית שלנו. בלן היתה הראשונה מכולן, היא ההשראה לכל השחקניות הראשיות בסדרות של כריס.
ביום שלישי הקרוב ה-5.10.2010 תתקיים עצרת גדולה לכבוד זכרה של רומינה בשעה 17:00 בכיכר רבין בתל אביב.תמיד הקול המתוק שלך עשה לי טוב כהרגשתי רע , ועכשיו כשרע לי לשמוע אותך ולדעת שקולך נדם עושה  לי  עוד יותר רע, איבדנו אדם יקר. השיר שלך "למה אלוהים?" מקבל משמעות מצמררת ,למה אלוהים לקחת מאיתנו מלאכית בגיל כזה צעיר ,מלאכית שיש לה עוד המון להספיק בעולם הזה ,בעיקר לגדל את ילדיה.אני תמיד אזכור את רומינה כחלק בלתי נפרד מהילדות שהייתה לי ותמיד אתגעגע, לאדם המקסים והכישרוני כחול העיניים עם החיוך המהפנט שאת רומינה...אני חושב שהקליפ הזה מבין  כולם,באמת מרגש ומראה  איזה בן אדם נפלא היית:
סרטון פלאש
סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש סרטון פלאש

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה